sk en
Vyhľadávanie

V ponuke je 61 nehnuteľností.
Novinky a aktuality
Oplatí sa investovať v Dominikánskej republike? Oplatí sa investovať v Dominikánskej republike? V predošlom článku sme si zhrnuli výhody...
Výhody investovania do nehnuteľností v zahraničí Výhody investovania do nehnuteľností v zahraničí Investovanie do nehnuteľností je už roky...

Oplatí sa investovať v Dominikánskej republike?

V predošlom článku sme si zhrnuli výhody investovania do nehnuteľností v zahraničí vo všeobecnosti, nakoľko však v našom portfóliu aktuálne nájdete aj developerský projekt v Dominikánskej republike, v dnešnom článku sa bližšie povenujeme investovaniu práve v tejto krajine. Ak o investovaní uvažujete, ale nie ste si istý, či je ten správny čas, snáď pre vás tento článok bude nápomocný.

Dominikánska republika momentálne ponúka stabilné politické aj ekonomické prostredie. Stabilita by vždy mala byť hlavným faktorom, ktorý sa zohľadňuje pri investovaní do nehnuteľností, je totiž kľúčová pre dlhodobý rast a ziskovosť. Od polovice 90tych rokov je Dominikánska republika politicky stabilná a zažíva významný hospodársky rast najmä vďaka cestovnému ruchu, voľnému obchodu a zahraničným investíciám.

Z ekonomického hľadiska by podľa predpovedí odborníkov mala Dominikánska republika ukončiť rok 2024 s rastovou mierou 5 %, pričom v roku 2023 to bolo 4,3 % a počas nasledujúcich rokov by sa toto číslo rastu ekonomiky malo vyšplhať až na 21,7 %, čo predpovedá silný hospodársky rast. Tieto predpoklady z nej robia atraktívnu voľbu pre budúcich investorov.

Avšak rast HDP nie je jediným ukazovateľom, na ktorý treba prihliadať. Dôležitý je aj nárast populácie, kde platí, že čím viac ľudí, tým vyšší dopyt po nehnuteľnostiach. Vyššie HDP zas v tomto prípade predpovedá vyššiu životnú úroveň a nárast objemu finančných prostriedkov, čo zas spôsobuje zvyšovanie cien nehnuteľností v krajine. Konkrétne v Dominikánskej republike sa priemerné HDP na osobu zvýšilo o 10,6 % za posledných 5 rokov, čo je ďaleko nad globálnym priemerom.

Ak si kúpite vilu v Dominikánskej republike a budete ju prenajímať, každý rok prilákate viac a viac nájomníkov. Naša realitná kancelária momentálne ponúka developerský projekt v oblasti Perla Marina, ktorá je súčasťou najnavštevovanejšieho karibského letoviska Sosua na severnom pobreží Dominikánskej republiky. Dvojpodlažnú trojizbovú vilu kúpite za 410 000 EUR, pričom čistý mesačný príjem pri dlhodobom prenájme sa pohybuje minimálne na úrovni 2 500 EUR, ROI je teda 7,3%, ale v prípade krátkodobého prenájmu napr. prostredníctvom platformy Airbnb bude táto suma určite vyššia.

Je teda dobrý čas na kúpu nehnuteľností v Dominikánskej republike?

S ohľadom na množstvo priaznivých signálov ponúka rok 2024 presvedčivú príležitosť investovať do nehnuteľností v Dominikánskej republike. Trajektória krajiny smerujúca k významnému rastu je kľúčovým indikátorom jej potenciálu. So strategickými investíciami a kontinuálnym rastom odvetvia cestovného ruchu ponúka Dominikánska republika sľubné hospodárske prostredie, ktoré môže v nasledujúcich rokoch pozitívne ovplyvniť hodnotu nehnuteľností a výšku príjmov z prenájmu.

Hlavicka kontakt

Kontakt: 0905 668 888