sk en
Vyhľadávanie

V ponuke je 61 nehnuteľností.
Novinky a aktuality
Oplatí sa investovať v Dominikánskej republike? Oplatí sa investovať v Dominikánskej republike? V predošlom článku sme si zhrnuli výhody...
Výhody investovania do nehnuteľností v zahraničí Výhody investovania do nehnuteľností v zahraničí Investovanie do nehnuteľností je už roky...

Výhody investovania do nehnuteľností v zahraničí

Investovanie do nehnuteľností je už roky považované za stabilnú a spoľahlivú formu investície, ktorá prináša dlhodobé výnosy. Čoraz atraktívnejším sa stáva aj investovanie do realít po celom svete. Premýšľali ste už nad kúpou nehnuteľnosti v zahraničí? Tento krok v sebe nesie niekoľko výhod:

Diverzifikácia portfólia

Diverzifikácia je základnou podmienkou pasívneho investovania. Predstavuje skvelý a jednoduchý nástroj znižovania rizika investície a cestu k dlhodobým stabilným výnosom. Investovanie do nehnuteľností v zahraničí umožňuje diverzifikovať investičné portfólio, čo môže znížiť dopad hospodárskych výkyvov v regióne (spojené s výkonnosťou trhu alebo ekonomiky) na celkové investičné výnosy. Rozdelenie investícií do rôznych lokalít tak môže vyvážiť prípadné poklesy hodnoty na domácom realitnom trhu, znížiť závislosť od miestnych ekonomických podmienok či politických udalostí, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť hodnotu investície. Zahraničné trhy tiež ponúkajú rôzne typy investičných príležitostí, vrátane bytov, komerčných nehnuteľností, rezortov alebo pozemkov. Vďaka tomu si investori môžu vybrať možnosť, ktorá najlepšie vyhovuje ich investičným cieľom a stratégii.

Potenciál rastúcej hodnoty

Niektoré zahraničné trhy môžu mať vyšší potenciál z hľadiska rastu hodnoty kúpenej nehnuteľnosti než domáci trh. Investície do rýchlo sa rozvíjajúcich oblastí alebo do miest s veľkým ekonomickým potenciálom môžu priniesť vysoké zhodnotenie v dlhodobom horizonte. Investície na zahraničných trhov otvárajú nové príležitosti v oblasti nehnuteľností, napr. vyšší dopyt alebo atraktívnejšie investičné podmienky.

Zabezpečenie proti menovému riziku

Investovanie do nehnuteľností v zahraničí môže slúžiť ako forma ochrany proti fluktuáciám domácej meny. Držanie aktív v rôznych menách môže znížiť vystavenie investorov menovému riziku.

Rekreačné využitie

Investičné nehnuteľnosti v zahraničí prinášajú okrem výnosov z prenájmu a zhodnotenia samotnej nehnuteľnosti aj možnosť rekreácie, majitelia totiž môžu svoju zahraničnú nehnuteľnosť využívať ako dovolenkové sídlo.

Investovanie do nehnuteľností v zahraničí prináša so sebou rôzne výhody a príležitosti pre investorov, ktorí hľadajú spôsoby, ako diverzifikovať svoje portfólio a dosiahnuť stabilné a atraktívne výnosy. Treba si však dôkladne zvážiť výber realitnej kancelárie alebo realitného makléra, ktorý vám predaj sprostredkuje. Maklér by mal poznať nielen ponúkanú nehnuteľnosť, ale aj samotnú lokalitu, v ktorej sa nachádza a miestnu legislatívu. Neznalosť miestnej legislatívy a zvyklostí spolu s jazykovou bariérou sú najčastejšími úskaliami zahraničného investovania.

V našom realitnom portfóliu nájdete hneď niekoľko investičných príležitostí v zahraničí, radi vám s výberom tých najv(ý)hodnejších pre vás pomôžeme. V prípade záujmu alebo akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Hlavicka kontakt

Kontakt: 0905 668 888